Pływanie. Wielki sukces Weroniki Klejny w mistrzostwach Polski. Pobiła rekordy samej Weroniki Hallmann

Z ambicją na podium startowała Weronika Klejna w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 15 lat. W Łodzi zabrakło bardzo niewiele, żeby stanęła na najwyższym stopniu. Złoty medal i mistrzostwo Polski było o 7 setnych sekundy od wychowanki trenera Dariusza Gromulskiego. Co więcej, na 100 i 200m stylem klasycznym pobiła rekordy Lęborka samej Weroniki Hallmann, najbardziej utytułowanej zawodniczki Meyn Solex Lębork.

Od 11 do 13 grudnia w Akademickim Centrum Sportowo - Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej "Zatoka Sportu" w Łodzi pływaczki i pływacy rywalizowali o medale Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 15 lat. Wśród nich ta, której kibicowaliśmy najmocniej, a której walkę o podium zapowiadał przed zawodami trener Dariusz Gromulski.

W pierwszym dniu mistrzostw zawodniczka lęborskiego klubu startowała w finale A na 50m stylem klasycznym, zajmując z wynikiem 0:33:13 miejsce 8. Na 100m stylem klasycznym zajęła 4 miejsce z wynikiem 1:10:12.

Największy sukces osiągnęła na najdłuższym dystansie. Z czasem 2:29:82 została wicemistrzynią Polski na 200m stylem klasycznym. Złoto przegrała zaledwie o 7 setnych sekundy z Wiktorią Radek z MKP „Wodnik 29” Tychy (czas 2:29:75). Dodatkowo poprawiła dwa rekordy Lęborka samej Weroniki Hallmann.

- Jestem dumny ze startu swojej podopiecznej

- podsumował trener Dariusz Gromulski.

- Weronika osiągnęła szczyt formy poprawiając rekordy Lęborka Weroniki Hallman w kategorii juniorek 15-letnich na 100 i 200m stylem klasycznym. Do szczęścia zabrakło niewiele 7setnych sekundy, mistrzynią Polski na 200m stylem klasycznym została Wiktoria Radek z Tych z czasem 2:29:75. Wynik Weroniki 2:29:82 to jej nowy rekord życiowy. Gratuluję swojej zawodniczce i myślę że osiągnięte rezultaty będą motywacją do dalszej pracy treningowej.