Pingwin wygrał z Pingwinem

aza
W ubiegły weekend w hali widowiskowo-sportowej odbył się turniej piłkarski drużyn 6-osobowych o puchar drużyny ,Pingwin-Ricardo". Do turnieju przystąpiło 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy.

W ubiegły weekend w hali widowiskowo-sportowej odbył się turniej piłkarski drużyn 6-osobowych o puchar drużyny ,Pingwin-Ricardo". Do turnieju przystąpiło 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A znalazły się: Jagiellonia, Mechlo, Lemat-Zatorze, Matus, A.B Łeba, Meja Pub Arka Gdynia. W grupie B natomiast: Bolszewianka Bolszewo, Old Stars Gdynia, Arkada, Lech Browary Wielkopolskie SA Poznań, Baza Lotnicza Siemirowice, Pingwin-Ricardo.

W półfinałach spotkały się: AB Łeba - Arkada (1:1), Matus - Pingwin-Ricardo (0:0). W meczu o trzecie miejsce, rozegranym pomiędzy Arkadą a Matusem, zwyciężyła Arkada 2:1. W finale natomiast AB Łeba pokonała Pingwina-Ricardo 2:0. Królem strzelców został zawodnik drużyny AB Łeba - Grzegorz Wawrzyniak, z dorobkiem sześciu bramek. Za najlepszego zaś bramkarza turnieju uznano Andrzeja Dudka z Arkady.

- Turniej w Łebie odbywał się w sportowej atmosferze i stał na wysokim poziomie - komentuje Roman Kozakiewicz, kapitan Pingwina. - Zaskoczeniem dla kibiców było przybycie na turniej do Łeby byłego piłkarza Legi Warszawa - Tomasza Untona, jak również byłego zawodnika Wisły Kraków - Grzegorza Nicińskiego. Nasz zespół został pokonany przez w dużej mierze naszych wychowanków.

Skład zwycięskiej drużyny: Adam Bugajski, Jarosław Witek, Piotr Tołłoczko, Tomasz Krzyżanowski, Krzysztof Warych, Roman Grzędzicki, Grzegorz Wawrzyniak, Wojciech Biskot, Jacek Wawrzyniak, Janusz Stawrosiejko.