Nieudany rewanż UKS Jedynki Lębork na UKS Blizie Władysławowo

(RAK)
Dziewczęta z UKS Jedynka Lębork rozegrały dobry mecz. Jednak to rywalki z Władysławowa miały więcej sił i wygrały spotkanie. REPROD. ADAM RESZKA

Zawodniczki UKS Jedynki Lębork rozegrały w ubiegłym tygodniu kolejne spotkanie wojewódzkiej ligi kadetek rocznika 1993. Tym razem zmierzyły się na wyjeździe w meczu rewanżowym w Blizą Władysławowo. Niestety, tak jak w pierwszym spotkaniu lęborczanki uległy nieznacznie rywalkom.

Pierwsze minuty gry to zacięta rywalizacja z obu stron. Po kilku udanych akcjach i dobrej grze w obronie lęborczanki prowadziły w kwarcie 24:17. Kolejne minuty meczu to bardzo wyrównana gra z obu stron. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Na przerwę zawodniczki UKS Jedynki zeszły z parkietu przegrywając jednym punktem - 42:43. Niestety, trzecia kwarta należała do Blizy. Zawodniczki z Władysławowa przejęły inicjatywę i utrzymały przewagę do końca spotkania.

- Nasze dziewczęta próbowały jeszcze powalczyć o wygraną, ale zabrakło im wiary we własne siły - stwierdza Beata Labuda, opiekun drużyny. - Dobrze zaprezentowała się Ola Markiewicz, która prowadziła grę drużyny. Nieomylna okazała się Karolina Mantek, która celnym rzutami pewnie umieszczała piłkę w koszu. Pati Zawadzka niezastąpiona była w obronie, a Gosia Konkol dzielnie walczyła przy tablicy.

UKS Bliza Władysławowo - UKS Jedynka Lębork - 77:67 (17:24, 26:18, 17:11, 17:13). Dla Jedynki punktowały: Karolina Mantek - 33, Aleksandra Markiewicz - 17 (1x3), Małgorzata Konkol - 7 (3x1), Patrycja Zawadzka - 6 (3x1), Monika Furga - 4 oraz Agata Boetcher, Paulina Pettke, Daria Węgrzynek, Marta Mikońska, Roksana Iwosa, Natalia Kużyńska, Natalia Mielewczyk.