Maraton im. Tomasza Hopfera w Lęborku. Wyniki i nowe zdjęcia

Maraton im. Tomasza Hopfera po raz kolejny na ulicach Lęborka i drogach naszego powiatu. Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia

Debiutujący w Lęborku 29-letni Węgier Tamas Nagy z Debreczyna pokonał dystans 42,195 km w czasie 2 godzin, 27 minut i 53 sekund i został zwycięzcą XXII. Międzynarodowego Maratonu Ekologicznego im. Tomasza Hopfera. Za zwycięstwo otrzymał 3 tys. zł. Na drugim miejscu, z czasem 2:28:43, przybiegł prowadzący od ok. 25 kilometra w Krępie Kaszubskiej aż do Nowej Wsi Lęborskiej 43-letni Ukrainiec Viktor Starodubtsev ze Lwowa. W nagrodę otrzymał 2 tys. zł. Trzeci był zwycięzca maratonu z 2011 r. 29-letni Etiopczyk Erkolo Ashenafi (2:30:33) i on dostał 1 tys. zł. Czwarte miejsce zajął najlepszy w 2010 r. 29-letni Tadeusz Zblewski z Bytowa (2:32:48, Talex Borzytuchom). Na piątym miejscu pojawił się na mecie zwycięzca sprzed roku 34-letni Paweł Piotraschke (2:33:45, LKB im. Braci Petk Lębork). Dopiero trzynasty przybiegł rekordzista trasy z 2003 r. 35-letni Artur Pelo ze Starnic
Wśród kobiet sukces sprzed roku powtórzyła 44-letnia Białorusinka z Grodna Halina Karnatsevich (3:02:33). Za zwycięstwo otrzymała również 3 tys. zł. Druga była 32-letnia Węgierka Eva Varga z Debreczyna (3:10:34) i otrzymała 2 tys. zł. Trzecie miejsce zajęła 40-letnia Magdalena Gańska z Gościcina (3:16:30, MKS Fighter Bukowina) i dostała w nagrodę 1 tys. zł.
Na starcie stanęło blisko 200 zawodniczek i zawodników, wśród których byli Jan Dominik Lipski z Lęborka, Przemysław Kowalczuk z Bukowiny i pochodzący z Kurpii Ryszard Ropiak. Tych trzech zawodników ma na koncie komplet 22 maratonów. Głównym organizatorem maratonu jest Fundacja Ekologiczno-Sportowa z Nowej Wsi Lęborskiej, z dyrektorem Krzysztofem Pruszakiem.