Lęborczanki wygrały na wyjeździe z UKS Omega Gdynia

(RAK)
Aleksandra Markiewicz podczas oddawania rzutów osobistych. FOT. ARCHIWUM
Zawodniczki z UKS Jedynki Lębork w ubiegłą sobotę zagrały swój pierwszy ligowy mecz w wojewódzkiej lidze koszykówki kadetek rocznik 1992. Na wyjeździe wygrały z UKS Omegą Gdynia 82:45.

Po pierwszych minutach, w których żadna z drużyn nie mogła zdobyć punktów, złą passę przerwały lęborczanki dyktując grę do końca spotkania. Pomimo wielu początkowych błędów i braku koncentracji dziewczęta potrafiły zmobilizować się i od drugiej kwarty zaprezentowały swoje umiejętności koszykarskie. Mocna obrona opłaciła się wymuszeniem błędów na przeciwniczkach i procentowała powiększaniem przewagi punktowej.
Najlepiej punktująca zawodniczką okazała się Karolina Mantek (27 pkt). Na wyróżnienie zasługują również zawodniczki z pierwszej klasy.

- UKS Jedynka bierze udział w lidze już trzeci rok - mówi Beata Labuda, trenerka zawodniczek. - Poprzednio zajęliśmy miejsca piąte i ósme. Mamy nadzieję, że tym razem nasza drużyna stanie na podium.