Wybierz region

Wybierz miasto

  Repliki 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni - dzień 2

  Stacja Kultura ul. Dworcowa 8 Lęborskie Centrum Kultury
  Lębork, ul. Dworcowa/8

  16:30 - 22:25 Wtorek, 15 września

  • 10zł

  Najważniejszy festiwal filmowy w Polsce zawita do Lęborka
  Repliki 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni są imprezą, która już po raz czwarty zagości w kalendarzu wydarzeń filmowych organizowanych w LCK „Fregata”. Lęborska publiczność ma szansę obejrzeć wyselekcjonowane tytuły ubiegające się o Złote Lwy – główną nagrodę gdyńskiego festiwalu.

  W Lęborku będziemy mogli obejrzeć cztery tytuły startujące w konkursie głównym i jeden z konkursu „Inne spojrzenie” – mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK „Fregata”. – W tym roku w ramach pokazów zaprezentujemy między innymi premierę ogólnopolską filmu Karbala”. Dla naszego kina to ogromne wyróżnienie, że już czwarty rok z rzędu jesteśmy częścią najważniejszego polskiego festiwalu filmowego.

  40. Festiwal Filmowy w Gdyni to największa impreza filmowa w Polsce i jedyna, która na tak wielką skalę promuje polską kinematografię. Co roku o Wielką Nagrodę Złotych Lwów walczą w Gdyni najnowsze polskie filmy. Festiwal w Gdyni to przede wszystkim wizytówka polskiego kina - najlepsze filmy roku, najważniejsi twórcy i najgorętsze tematy.

  Program:
  16:30 – Ziarno prawdy
  18:30 – Karbala
  20:30 – Karbala

  Ziarno prawdy
  110 min. Thriller/Polska
  W Sandomierzu zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Ciało zamordowanej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone nagie w miejscu publicznym. Sposób w jaki pozbawiono ją życia przywodzi na myśl mord rytualny. Lokalni stróże prawa pod wodzą niedawnego gwiazdora stołecznej prokuratury, Teodora Szackiego, będą musieli nie tylko rozwiązać zagadkę kryminalną, ale także stawić czoło rozhisteryzowanej opinii publicznej.

  Karbala
  115 min. Wojenny/Polska
  To były cztery dni piekła… Irackie miasto Karbala. 2004 rok, środek wojny w Zatoce Perskiej. Zaczyna się ważne muzułmańskie święto Aszura. Bojówki Al-Kaidy i As-Sadry atakują miejscowy ratusz City Hall – siedzibę lojalnych władz i policji, w którym przetrzymywani są też aresztowani terroryści. Ich kolejne wściekłe ataki odpiera osiemdziesięciu polskich i bułgarskich żołnierzy, którzy mają zapasy jedzenia oraz broni jedynie na 24 godziny walk. Tracą kontakt z bazą, nie wiadomo, kiedy dotrze wsparcie. Wystrzelawszy niemal całą amunicję, na racjach głodowych, zabijają ponad stu napastników, nie tracąc ani jednego żołnierza. Wygrywają największą polską bitwę od czasów II wojny światowej.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  QUIZ. Pamiętasz szkołę z czasów PRL? To był inny świat!

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.