Wybierz region

Wybierz miasto

  Lęborskie Dni Jakubowe - Jarmark św. Jakuba 2015 - dzień 2

  Plac
  Lębork, ul. Basztowa/8

  09:00 Sobota, 25 lipca

  • Wstęp wolny

  Nasza największa coroczna impreza – Święto Miasta, jakim są Lęborskie Dni Jakubowe zbliża się wielkimi krokami. W tym roku odbędą się one w dniach 24-26 lipca. To najważniejsza impreza kulturalno-rekreacyjno-handlowa, przyciągająca co roku tysiące lęborczan i turystów.

  Wiele z imprez na stałe wpisało się w kalendarz LDJ, ale też wciąż są one wzbogacane o nowe pomysły.

  Do widowiskowych i atrakcyjnych należą: Uliczny Bieg św. Jakuba, Międzynarodowe Spotkania z Folklorem Muzyka Regionów czy imprezy odbywające się na ulicy Staromiejskiej.

  W tym roku jako gwiazdy wystąpią Kamil Bednarek i Patrycja Markowska.

  Ważnym wydarzeniem jest uroczystość wręczenia statuetki Lęborskiego Lwa podczas sesji RM inaugurującej Lęborskie Dni Jakubowe. Honorowe Wyróżnienie Miasta Lęborka przyznawane jest za szczególne zasługi dla miasta.

  W programie LDJ nie zabraknie elementów religijnych i duchowych związanych z postacią Patrona Lęborka św. Jakuba Apostoła. Są to uroczysta suma odpustowa, msza ekumeniczna, święcenie pojazdów. Kolejny rok odbędzie się koncert muzyki chrześcijańskiej Communio, a oo. franciszkanie zapraszają najmłodszych na gry i zabawy pod nazwą „Franciszkanie dzieciom”.

  Na niepowtarzalną jarmarkową atmosferę składają się też m.in. kiermasz twórców ludowych, plener malarski, wystawa w wieży kościoła św. Jakuba, tradycyjne kramy z wyrobami rzemieślniczymi, cukrową watą, balonami, konkursy dla dzieci i dorosłych, występy zespołów lokalnych, regionalnych.

  Dużym zainteresowaniem, nie tylko Jakubów, cieszy się Międzynarodowy Zlot Jakubów. W tym roku odbędzie się on już po raz dziewiąty. Rok temu w Zlocie uczestniczyło 222 Jakubów.

  Jak co roku, będzie się działo na ulicy Staromiejskiej - występy muzyków, koncerty zespołów, pokazy, konkursy i animacje, stoiska twórców ludowych, uliczny spektakl teatralny ożywią lęborski deptak.

  Serdecznie zapraszamy na Lęborskie Dni Jakubowe do Lęborka!

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  QUIZ. Pamiętasz szkołę z czasów PRL? To był inny świat!

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.