MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ścieżki nordic walking do 18 km od Lęborka. Urocze miejsca na krótką trasę w weekend 25 - 26 maja

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Rozglądasz się za nowymi ścieżkami nordic walking w okolicy Lęborka? Z Traseo mamy dla Ciebie kilka pomysłów na najbliższy weekend. Jeśli dopiero chcesz zacząć uprawiać nordic walking, zacznij w weekend. W wolnym dniu będziesz mieć czas, by oswoić technikę. Oto nasze sugestie, gdzie można się wybrać w okolicy Lęborka na nordic walking. Na ten weekend wybraliśmy szlaki w odległości do 18 km od miasta. Sprawdź je i podziel się opinią z innymi.

Spis treści

Trasy nordic walking z Lęborka

Wspólnie z Traseo wybraliśmy 3 ścieżki nordic walking w odległości do 18 km od Lęborka. Sprawdź, czy trasa polecana przez innych nadaje się również dla Ciebie.

Przed marszem sprawdź pogodę dla Lęborka.

W sobotę 25 maja według prognozy pogody ma być 26°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 59%. W niedzielę 26 maja zgodnie z najnowszymi prognozami pogody ma być 24°C w najcieplejszym momencie dnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 58%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Paraszyńskie wzgórza i wąwozy

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 22,37 km
  • Czas trwania marszu: 5 godz. i 48 min.
  • Przewyższenia: 191 m
  • Suma podejść: 1 293 m
  • Suma zejść: 1 288 m

Amatorom nordic walking z Lęborka trasę poleca GR3miasto

Ostatnio wybraliśmy się na wędrówkę krajoznawczą przez przepiękne lasy Nadleśnictwa Strzebielino. To wspaniałe wypiętrzone i mocno pofałdowane tereny, które głębokim wąwozem przecina rzeka Łeba. Górujące nad nią wzgórza przekraczają 200 m n.p.m. co odczuliśmy w nogach, wdrapując się na ich szczyty. Prócz wspinaczki zagłębiliśmy się w ciekawych jarach, które objęte są ochroną Rezerwatu Przyrody Paraszyńskie Wąwozy. Na obszarze tym pokonaliśmy również tzw. kamienne mosty. Uzupełnieniem naszej marszruty były liczne pomniki przyrody oraz XVIII wieczny dwór w Paraszynie.
Nawiguj


Czy będzie dobra pogoda do marszu?

🌲🌤️ Trasa nordic walking: 20 metrowy kamienny most kolejowy k./Rozłazina

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 18,82 km
  • Czas trwania marszu: 4 godz. i 53 min.
  • Przewyższenia: 107 m
  • Suma podejść: 1 311 m
  • Suma zejść: 1 311 m

Amatorom nordic walking z Lęborka trasę poleca GR3miasto

Nadleśnictwo Strzebielino kryje w swych lasach mnóstwo ciekawostek m.in. nieczynną już linię kolejową między Lęborkiem a Kartuzami. Na jej długości znajduje się wiele pięknych kamiennych wiaduktów, które wysokością sięgają niekiedy 20 metrów. Głównym celem naszej wędrówki jest ciekawy wiadukt wznoszący się nad Strugą Węgorza k./Rozłazina.

Opis trasy:

Wędrówkę rozpoczynamy i kończymy w Godętowie k./Lęborka.
Głównym celem naszej wędrówki jest kamienny most kolejowy k./Rozłazina. Wiadukt został wybudowany w latach 1903 - 1905 by umożliwić ruch kolejowy na odcinku Lębork - Kartuzy. Od roku 2001 linia ta jest zawieszona. Wysokość budowli w najwyższym punkcie wynosi 18 metrów. Pod wiaduktem przepływa Struga Węgorza, zwana do niedawna Młyńską z uwagi na znajdujący się nieopodal młyn. Niestety po drugiej wojnie budynek popadł w ruinę, obecnie nie pozostało po nim śladu.

Prócz kamiennego kolejowego wiaduktu na trasie zobaczyliśmy wiele innych ciekawostek. Zaczynając od miejsca rozpoczęcia naszej wycieczki, czyli Godętowa mamy odrestaurowany pałac ze stylową restauracją i hotelem. Następnie kilkadziesiąt metrów po zagłębieniu się w lesie, aleję drzew pomnikowych otaczające ruiny grobowca rodziny Goddentow. Dalej w kierunku Lęborka: Jezioro Lubowidzkie, które w sezonie letnim oblegane jest przez miejscowych plażowiczów i amatorów "grillowanego steaka", a przed samym kamiennym wiaduktem ciekawą farmę danieli. W drodze powrotnej, idąc przez gęsty las napotykamy na nieco zapomniany stary cmentarz poewangelicki.
Nawiguj


To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Bagniste rezerwaty przyrody w Lasach Mirachowskich

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 25,57 km
  • Czas trwania marszu: 5 godz. i 59 min.
  • Przewyższenia: 92 m
  • Suma podejść: 1 493 m
  • Suma zejść: 1 501 m

GR3miasto poleca trasę mieszkańcom Lęborka

Ile razy wybieramy się na Kaszuby, tyle razy trasa różni się od poprzedniej, co świadczy o tym, że pomysłów mamy nadal mnóstwo. Szlaków, ścieżek dydaktycznych, jak również luźnych leśnych duktów, które wykorzystać można pod kątem wycieczek pieszych, jest tu pod dostatkiem. Tym razem wybraliśmy się w północną część Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, gdzie kryją się Lasy Mirachowskie. I choć widzieliśmy je niejeden już raz, to znowu udaliśmy się przez tereny zupełnie nam obce. Nasza trasa skupiła się na ochronnym obszarze bagien i torfowisk które obejmują Rezerwaty Przyrody: Kurze Grzędy, Jezioro Turzycowe, Staniszewskie Błoto, Leśne Oczko i Staniszewskie Zdroje, leżące na skraju rzeki Łeby.

Poruszanie się po rezerwatach w porach wilgotnych jest bardzo utrudnione. Większość ścieżek jest zalana wodą, a miejscami także grząskim błotem, dlatego też najlepiej zaopatrzyć się w wysokie wodoodporne buty trekkingowe lub kalosze.
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czym jest nordic walking?

Nordic walking zyskuje w ostatnich latach na popularności. Czym jest ten sposób aktywności? Nordic walking to nic innego, jak maszerowanie z odpowiednimi kijkami. Chociaż brzmi banalnie, ten trening wymaga odpowiedniej techniki, by był skuteczny. Poprawne wykonywanie treningu może przynieść zadowalające efekty. To ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu, szczególnie jeśli lubisz spacerować. Marsz z kijkami przyniesie więcej efektów, niż zwykły spacer. Nordic walking może pomóc w zrzucenie zbędnych kilogramów.

Ważne by do nordic walking wybrać dedykowane do tej aktywności kijki, ponieważ różnią się one od zwykłych trekkingowych kijków. Różnią się budową, rękojeścią oraz obecnością pasków. Możemy wybrać kijki:

  • z włókna szklanego
  • aluminiowe
  • z włókien węglowych

Warto zapoznać się z różnymi rodzajami i dopasować coś odpowiedniego dla siebie. Trzeba pamiętać również o tym, by dopasować kijki do swojego wzrostu. Jeśli stoimy wyprostowani i trzymamy kijek w dłoni to pomiędzy przedramieniem i ramieniem powinien utworzyć się kąt prosty. Możemy również zdecydować się na kijki z regulowaną długością.

Kto może uprawiać nordic walking?

Ogromną zaletą tego sportu jest to, że może go uprawiać niemal każdy. Jest to bezpieczny rodzaj aktywności, a dodatkowo marsz z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stóp. Jest to więc bardzo dobry wybór dla osób starszych. Gdyż wystąpienie kontuzji jest bardzo rzadkie, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej techniki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto