Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budżet Obywatelski Lębork 2014. Ścieżka zdrowia w parku Chrobrego

red
Budżet Obywatelski Lębork 2014. Ścieżka zdrowia w parku Chrobrego
Budżet Obywatelski Lębork 2014. Ścieżka zdrowia w parku Chrobrego mat. własne
Budżet Obywatelski Lębork 2014. Ścieżka zdrowia w parku Chrobrego. Trwa głosowanie nad projektami do budżetu obywatelskiego. Rozpoczęła się tez ich promocja przez wnioskodawców

Budżet Obywatelski Lębork 2014. Ścieżka zdrowia w parku Chrobrego

Budżet obywatelski. Serwis specjalny
Zapraszam bardzo DO GŁOSOWANIA na ŚCIEŻKĘ ZDROWIA wraz z OŚWIETLENIEM w Parku Chrobrego – projekt nr 15 na liście BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2014.

Każdy z Lęborczan będzie mógł wskazać po 2 przedsięwzięcia zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2014. W ten sposób można poprzeć zadanie związane z najbliższym miejscem zamieszkania/osiedlem oraz propozycję dotyczącą wszystkich mieszkańców Lęborka. Taki ogólnomiejski charakter ma proponowana ŚCIEŻKA ZDROWIA wraz z OŚWIETLENIEM w PARKU CHROBREGO. Dlatego proszę o uwzględnienie jej podczas głosowania - z góry DZIĘKUJĘ. Przepraszam, jeżeli przesyłam zaproszenie do osób nie zameldowanych w Lęborku, ale jednocześnie proszę wszystkich Państwa o zachęcenie do udziału w głosowaniu swoich Znajomych Lęborczan, m.in. przez wysłanie informacji zawartej w tym mailu ...

Głosować można w holu BASENU, ul. Olimpijczyków 31 od 2 (środa) do 4 kwietnia (piątek) w godz. 9-14. Natomiast w RATUSZU, ul. Armii Krajowej 14, głosować można od 7 (poniedziałek) do 11 kwietnia (piątek) w godz. 9-14 i od 14 (poniedziałek) do 15 kwietnia (wtorek) w godz. 9-17.30.
***

Proponowana ŚCIEŻKA ZDROWIA ma mieć charakter sprawnościowo-biegowy.

Na trasie liczącej ok. 1.200 metrów, biegnącej po istniejących ścieżkach spacerowych w Parku Chrobrego ma być ustawionych (mniej więcej co 100 metrów) 12 STACJI Z PRZYRZĄDAMI umożliwiającymi następujące ćwiczenia:

1)

przeskoki obunóż

2)

bieg pomiędzy słupkami

3)

przejście po równoważni

4)

przemieszczanie się po równoważni poziomej

5)

brzuszki w pozycji siedzącej lub leżącej

6)

przemieszczanie się po ruchomej belce

7)

podciąganie na drążkach

8)

wypad na prawą i lewą nogę

9)

wyciskanie kłody – leżąc

10)
pompki – na balach (poręczach)

11)
wejście na mini ściankę wspinaczkową

12)
ćwiczenia na drabince krzyżakowej.

Przebieg trasy ma być następujący: od polany przy czołgu, dalej wokół wieży ciśnień, obok kamiennych kręgów, po obrzeżach parku, obok stacji uzdatniania wody i podejścia na schody parkowe do wieży ciśnień, z zakończeniem na polanie obok placu zabaw przy ul. Przyzamcze.

Na początku ŚCIEŻKI należy umieścić planszę z lokalizacją ścieżki i rozmieszczeniem stacji oraz wskazówkami, jak korzystać ze ścieżki; przy każdej stacji tablice informacyjne ilustrujące sposoby wykonania ćwiczeń na dostępnych urządzeniach.

Ze względu na BEZPIECZEŃSTWO oraz aby umożliwić wykorzystywanie ścieżki zdrowia również o zmroku, wnioskujemy o jej OŚWIETLENIE: montaż ok. 40 lamp niższych (co ok. 30 m) lub ok. 25 lamp wyższych.

Oświetlenie do godz. 23.00 umożliwi wykorzystanie ścieżki również do celów spacerowych i biegowych.

***
Ścieżka zdrowia będzie mogła być WSZECHSTRONNIE WYKORZYSTYWANA, m.in.:

- użytkowana indywidualnie przez lęborczan do codziennej rekreacji,

- wykorzystywana w zajęciach szkolnych,

- wykorzystywana w treningach sportowców,

- wykorzystywana w lecznictwie/rehabilitacji.

Zajęcia na ścieżce zdrowia pozwalają na bardziej wszechstronne kształtowanie ogólnej sprawności organizmu i cech motorycznych, a także (co jest niezwykle ważne) kształtują pozytywne nawyki rekreacyjne.

Poza tym ścieżka zdrowia zapewnia kontakt z przyrodą, świeże powietrze, dużą porcję ruchu. To regeneruje siły, dotlenia organizm, usuwa zmęczenie psychiczne, pozwala uzyskać dobre samopoczucie, zachować smukłą sylwetkę, a przede wszystkim zwiększa wytrzymałość organizmu i podnoś ogólną sprawność.

***
OŚWIETLENIE ścieżki zdrowia prostymi lampami parkowymi umożliwi korzystanie z niej w godzinach popołudniowych i wieczornych, co jest ważne dla systematyczności ćwiczeń w dni robocze; poza tym wydatnie zwiększy poczucia bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników korzystających z oznaczonej trasy, również w celach spacerowych i biegowych.

***
Załączam propozycję przebiegu ŚCIEŻKI na mapie, opis oraz zdjęcia, jak mogą wyglądać poszczególne stacje. Ponadto zdjęcie jednej z obecnych lamp parkowych – podobne można zamontować na całej trasie proponowanej ŚCIEŻKI Zdrowia.

Dziękuję i serdecznie pozdrawiam

Ryszard Wenta

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto