Już w niedzielę, 19 maja, w Wilkowie pod Lęborkiem odbędzie się próba bicia kolejnych dwóch rekordów - największego drewnianego chodaka i największej liczby osób maszerujących do dźwięków orkiestry.

Do tej pory w Wilkowie pobito już 5 rekordów świata. Przez pewien czas była tam najdłuższa deska na świecie, nadal mają: największą cegłę na świecie ręcznie formowaną, najdłuższy stół, najdłuższą hulajnogę. Do Wilkowa należy też rekord na największą polewkę rybną, która miała 2586 litrów.
- Wydano 10 tys. porcji, a jeszcze zupy dla gości zabrakło- mówi Leszek Wrzesień, sołtys Wilkowa i zaprasza na kolejną Wilkowską Majówkę, która odbędzie się 19 maja. - W tym roku będziemy bić dwa rekordy świata. Tym razem postaramy się pobić rekord na największego na świecie drewnianego chodaka. Obecny rekord należy do Holandii, gdzie długość chodaka to 4 metry, a wysokość 2 metry. Nasz na pewno będzie większy -zapowiada.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!