VI Kaszuby Biegają 2018 - Prolog w Chwaszczynie - na starcie biegów stanęło 612 zawodników ZDJĘCIA cz. 2, WIDEO

Janina Stefanowska
III Chwaszczyńska ’10 zainaugurowała biegową wiosnę na Kaszubach. Zawodnicy pokonali terenową trasę 10 km oraz po raz pierwszy - dystans 5 km. Były biegi towarzyszące.

W Chwaszczynie wystartowało 612 uczestników - 105 na dystansie krótszym oraz 450 na 10 km.

Zawodników na 5 km ze startu wypuścił burmistrz Wojciech Kankowski, odliczając - po kaszubsku - od 10 w dół.

W biegu głównym na 10 km pierwszy na mecie był Łukasz Kujawski z Żukowa (32.51). Wśród pań zwyciężyła Małgorzata Pazda Pozorska z Kobylnicy (41.17).
Na 5 km pierwszy był Grzegorz Książek z Rumi (18.24), wśród pań triumfowała Monika Gruchała z Kiełpina (24.53).

VI Kaszuby Biegają 2018 w Chwaszczynie - biegi towarzyszące ZDJĘCIA, cz. 1 WIDEO
VI Kaszuby Biegają - Prolog w Chwaszczynie - na 500 m przed metą ZDJĘCIA CZ. 3, WIDEO
III Chwaszczyńska ’10 to prolog VI edycji Cyklu Kaszuby Biegają. Oficjalna inauguracja cyklu odbędzie się już 7 kwietnia w Piaśnicy.