red
Świetne wyniki juniorek z SP 8 podczas II Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Baletowej w Łebie mat. szkoły

28 marca odbyła się w Łebie II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Baletowej. W tym roku zgłosiło się ponad 700 tancerzy z całej Polski, którzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny i techniczny. Lębork reprezentowały dziewczęta z mini-formacji TEMPO oraz PERLES ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku.
Do ścisłego finału solo jazz dance w kat. 6-11 lat zakwalifikowała się Joanna Dawidowska oraz debiutująca Oliwia Wójcik. Joanna Dawidowska w finale zdobyła brązowy medal, natomiast Oliwia Wójcik wywalczyła miejsce 6. Niespodziewany ogromny sukces odniosła także debiutująca w tej kategorii mini-formacja PERLES w składzie: Oliwia Wójcik, Klaudia Romaniuk, Magdalena Szkudlarek, Julia Fudala, Natalia Tracewicz oraz Joanna Dawidowska, która zdobyła złoty puchar, zajmując I miejsce za choreografię Mademoiselles. Dla tych tancerek prowadzonych przez Mirosławę Jóźwiak i Ewę Sadkowską była to bardzo udana impreza.

Zajęcia z robotyki w bibliotece

W kategorii 12-15 lat solo jazz dance do finału dostały się Wiktoria Wasilewska, która wywalczyła II miejsce oraz Wiktoria Bojke zajmując V miejsce. W tej samej kategorii tanecznej i wiekowej duet Amelia Ludwig i Paulina Saczkowska wytańczył I miejsce. Natomiast mini-formacja TEMPO w składzie: Wiktoria Wasilewska, Wiktoria Bojke, Paulina Saczkowska, Amelia Ludwig, Amelia Mielewczyk, Joanna Dawidowska zajęła II miejsce. Największy sukces przyniosła starszym dziewczętom choreografia w tańcu współczesnym, za którą zdobyły złoty puchar, zajmując I miejsce. Duet Wiktoria Bojke i Wiktoria Wasilewska zajął III miejsce w tańcu współczesnym, natomiast występ solowy Wiktorii Wasilewskiej uplasował ją na 3. miejscu, Wiktorię Bojke na 5. miejscu, Paulinę Saczkowską na miejscu 6., a Amelia Ludwig otrzymała wyróżnienie w tej kategorii.

Kategorię solo jazz dance powyżej 15 lat reprezentowała Klaudia Jóźwiak, która zajęła 3. miejsce. Zatańczyła też w duecie ze swoją o wiele młodszą koleżanką Wiktorią Bojke zdobywając 2. miejsce. Trenerem starszej grupy jest Mirosława Jóźwiak.
Dziewczęta zaprezentowały się znakomicie zarówno od strony artystycznej, technicznej, jak i akrobatycznej.