Romek liderem lęborskiej ligi

Zbigniew Brucki
Cztery kolejki spotkań mają za sobą uczestnicy lęborskiej amatorskiej ligi siatkówki. Liderem jest Romek Lębork mający na koncie 10 pkt. Kolejne lokaty zajmują: 2. Jednostka Wojskowa Lębork (9), 3. Bojan Żubry (9), 4. KS Baza 44 Siemirowice (8), 5. KS Baza 44 Siemirowice II (6), 6. AZS Lębork (4)

W minionej serii pojedynków w hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku zdetronizowany został dotychczasowy lider JW Lębork. Siatkarze tej drużyny wygrali pierwszego seta 25:14 z Bojanem Żubrami i widać poczuli się zbyt pewni siebie, bo w kolejnych partiach lepsi okazali się rywale. Drugiego seta Bojan Żubry wygrał 25:17, a trzeciego, decydującego, 16:14.

Większych emocji nie było w derbach Bazy 44 Siemirowice. Wygrał pierwszy zespół 2:0. W pierwszym, krótkim secie triumfował 25:9, a w drugim przypieczętował zwycięstwo rezultatem 25:18. W trzecim meczu tej kolejki Romek Lębork pokonał AZS Lębork 2:0 (25:9, 25:18).

Do zakończenia pierwszej rundy pozostała do rozegrania jedna kolejka spotkań. Zaplanowano ją na 12 grudnia. Tego dnia w hali sportowej lęborskiego Gimnazjum nr 2 zmierzą się: AZS Lębork - KS Baza 44 Siemirowice (o godz. 10), Bojan Żubry - Romek Lębork (10.00), KS Baza 44 Siemirowice II - JW Lębork (11.00). Tydzień później, 19 grudnia rozpocznie się runda rewanżowa, a jej kolejne serie odbędą się 9 i 30 stycznia oraz 13 i 20 lutego 2011 r. Po zakończeniu rozgrywek zasadniczych cztery czołowe zespoły awansują do fazy play-off. Drużyny, które zajmą lokaty 5-6 stoczą pojedynek o piąte miejsce.