Pogoń Lębork remisuje z GKS Kolbudy po dramatycznym meczu

Pogoń Lębork remisuje z GKS Kolbudy
Pogoń Lębork remisuje z GKS Kolbudy fot.Pogoń Lębork
Pogoń Lębork remisuje z GKS Kolbudy 4:4. Spotkanie obfitowało w dramatyczne zwroty akcji, a kwadrans przed końcem meczu Pogoń prowadziła 4:2

Pogoń Lębork remisuje w Kolbudach i trzeba przyznać: za takie mecze ten sport można kochać lub nienawidzić, ale nikt nie pozostanie obojętnym. Po 20 minutach gospodarze z obrazu gry nie mieli aż takiej przewagi, żeby zasłużyć na dwubramkowe prowadzenie, ale potrafili wykorzystać słabo dysponowaną obronę Pogoni, która w łatwy sposób dała się dwa razy zaskoczyć.

Czytaj również:Wysoka porażka Pogoni

Czyżby koszmary z Pelplina i Przodkowa miały wrócić? O nie. Pogoń podnosi się po nokdaunie i zaczyna po pół godzinie przejmować inicjatywę. Końcówka pierwszej połowy należy już do naszej drużyny przypieczętowana przez gol Kozakiewicza. Możemy się tylko domyślać, co piłkarze usłyszeli w przerwie od trenera Przybylskiego, ale pierwszy kwadrans drugiej połowy, był chyba najlepszym okresem gry w tym sezonie.

Czytaj również:Pogoń wygrała z Pomezanią

W 5 minut Pogoń zdobyła trzy gole, rzucając gospodarzy na kolana. Kiedy w 66 minucie pomocnik Kolbud Sebastian Borzyszkowski został ukarany drugą żółtą kartką i musiał opuścić boisko, wszystkim wydawało się, że nic złego już Pogoni nie może się stać. Grając w przewadze oddali inicjatywę i to się zemściło. Kolbudy w końcówce zdobywają dwie bramki i mecz kończy się remisem 4:4. Pogoń Lębork remisuje i zajmuje obecnie 8 miejsce w tabeli IV ligi.

GKS Kolbudy - Pogoń Lębork 4:4 (2:1)
bramki: 1:0 Olgierd Stanisławski (10), 2:0 Krzysztof Kwasny (20), 2:1 Marek Kozakiewicz (42), 2:2 Mateusz Wesserling (56), 2:3 Oskar Jasiński (59), 2:4 Arkadiusz Byczkowski (60), 3:4 Mateusz Gruchała (78), 4:4 Mateusz Gruchała (83)

Kolbudy: Cisewski - Możejko, Fojut, Żuk, Laszczuk - Urbański, Borzyszkowski, Szulc, Gruchała (89’ Malkowski), Stanisławski, Kwasny (60’ Groszek)

Pogoń: Labuda - Jasiński, Morawski, Kozakiewicz, J. Żmudzki - Wesserling, Sychowski, Kołodziejski (69’ Naczk) – Waczkowski (75’ Iwosa), Byczkowski, Ilanz

Żółte kartki: Borzyszkowski (2), Gruchała, Malkowski, Urbański – Wesserling, Kołodziejski, Waczkowski, J. Żmudzki, Ilanz