Pogoń Lębork - Drutex-Bytovia II 1:0. Zespół rezerw jest już na 15 pozycji w tabeli

Pogoń Lębork - Drutex-Bytovia II 1:0
Pogoń Lębork - Drutex-Bytovia II 1:0 Pogoń Lębork
Rezerwy Drutex-Bytovii uległy w Lęborku miejscowej Pogoni 0:1 w ramach 9. kolejki spotkań IV ligi pomorskiej. Gola na wagę trzech punktów dla gospodarzy na początku drugiej połowy zdobył Sylwester Ilanz.

Od początku tego spotkania lepiej na boisku prezentowali się lęborczanie. Pierwszą groźną dla bramkarza Bytovii sytuację, gospodarze wypracowali już w 5 minucie meczu. Swoich sił próbował Jakub Żmudzki, który uderzył nad poprzeczką. Po kwadransie gra wyrównała się. Okazje do objęcia prowadzenia mieli bytowiacy. Najpierw uderzenie Przemysława Toczka minimalnie minęło słupek, a następnie świetną interwencją po próbie Łukasza Chylewskiego popisał się Patryk Labuda.

Przeczytaj również o wysokim zwycięstwie Drutex-Bytovii z Calisią Kalisz

Po przerwie gospodarze zaczęli atakować. W 48 minucie składna akcja miejscowych zakończyła się zdobyciem bramki. Arkadiusz Byczkowski zagrał futbolówkę na długi słupek, a tam czekał już Ilanz, który bez problemów wbił ją do siatki. Gospodarze cofnęli się do defensywy, natomiast czaro-biało-czerwoni przejęli inicjatywę. Groźnie było w polu karnym, gdy Krzysztof Król trafił z bliska w boczną siatkę. Chwilę potem Chylewski przymierzył z rzutu wolnego, jednak dobrze dysponowany tego dnia Labuda ładną paradą zażegnał niebezpieczeństwo. Rezerwy Drutex-Bytovii miały jeszcze kilka szans na wywiezienie cennego punktu z Lęborka, jednak kolejno Chylewskiemu, Chojnackiemu i Toczkowi zabrakło szczęścia. Podopieczni Krzysztofa Babińskiego spadli na 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 8 punktów.

Kolejny mecz 29 września (niedziela) o godz. 15.00 w Bytowie. Zespół rezerw podejmie Gryf 2009 Tczew.

POGOŃ LĘBORK – DRUTEX-BYTOVIA II 1:0
BRAMKA: 1:0 S.Ilanz (48.)
POGOŃ: P.Labuda – S. Bach (93. Ł.Janowicz), O.Jasiński, R.Morawski, B. Żmudzki, J. Żmudzki (89. P.Bulczak), M.Wesserling, M.Sychowski, A.Byczkowski (92. M.Fudala), J.Waczkowski, S.Ilanz (91. M.Naczk).
DRUTEX-BYTOVIA II: M.Szmidke – T.Galikowski, R.Więckowski, K.Król, D.Jęcek, M.Szmidke, P.Toczek, Ł.Chylewski , T.Piechowski (65. M.Stenka), B.Chojnacki (86. G.Nazaruk), B.Zimon (72. A.Hinc).