Piłka nożna Pogoń Lębork. Wygrana Pogoni w drugim meczu kontrolnym. Błysnęli juniorzy

Pogoń Lębork
Pogoń Lębork Marcin Kapela
Pogoń Lębork. Po wygranej z Radunią Stężyca (1-0) piłkarze Pogoni, beniaminka IV ligi, w drugim meczu kontrolnym wygrali w Lęborku 2-0 z KS Chwaszczyno. Do bramki czwartej drużyny poprzedniego sezonu w IV lidze trafili juniorzy Jędrzej Waczkowski przed przerwą i Miłosz Naczk w drugiej połowie spotkania.

Pogoń Lębork znowu gra

Początek spotkania nie wskazywał na zwycięstwo drużyny trenera Sobiesława Przybylskiego. Goście, prowadzeni przez Aleksandra Cybulskiego, narzucili wysokie tempo i osiągnęli dużą przewagę, która jednak nie przyniosła efektu bramkowego. - Pierwsze 20 minut mieliśmy słabsze, trudno było nam utrzymać się przy piłce. W zespole gości zagrało dużo doświadczonych zawodników. Chwaszczyno bardzo wysoko zawiesiło nam poprzeczkę. Drugą połowę mieliśmy zdecydowanie lepszą, zagraliśmy wtedy o wiele odważniej - powiedział po meczu trener Sobiesław Przybylski.

Pogoń przetrzymała napór i w 40 minucie, po podaniu nowego zawodnika Pogoni Arkadiusza Byczkowskiego, Jędrzej Waczkowski miał przed sobą tylko bramkarza. Spokojnie minął Dariusza Grubbę i trafił do pustej bramki.

Po przerwie trenerzy obu drużyn dokonali kilku zmian. Mecz miał bardziej wyrównany przebieg i na kwadrans przed końcem akcja rezerwowych juniorów przyniosła efekt. Po krótkim dośrodkowaniu Igora Miasnikowa trafił głową Miłosz Naczk.
W drużynie gości zagrali m. in. były zawodnik Pogoni Łukasz Beyl, pozyskany z Orląt Reda pomocnik Sławomir Ziemak, potężny napastnik Paweł Piotrowski czy niedawno testowany w Lęborku Przemysław Kuss.