18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Oceniamy pracę burmistrza Włodzimierza Klaty (SONDA)

Miesiąc przed wyborami samorządowymi oceniamy pracę naszych samorządowców. Jako pierwszy - burmistrz Lęborka Włodzimierz Klata.

Włodzimierz Klata został burmistrzem Lęborka dokładnie 20 lutego 2008 roku, zastępując na tym miejscu Witolda Namyślaka, który został posłem na Sejm RP. W latach 2002-2008 W. Klata piastował stanowisko wiceburmistrza Lęborka. Od 1994 r. jest związany z samorządem jako radny miejski i powiatowy. Wbrew wcześniejszym głosom, które do nas docierały, burmistrz Klata nie zamierza starać się o powtórne kandydowanie na to stanowisko.

- Będę startował do rady miejskiej z listy Ziemi Lęborskiej - zapowiedział. Ocenę pracy burmistrza przygotowaliśmy w oparciu o informacje przekazane z miejskiego ratusza, a dotyczące zrealizowanych inwestycji - modernizacji ulic, budowy chodników, budynków komunalnych i TBS, zmodernizowanych lub powstałych sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej przez całe minione 4 lata. Dane przeliczyliśmy na 37 tys. mieszkańców miasta. Ze względu na to, że kadencja burmistrza nie jest pełna, jej ocenę potraktujmy jako ocenę minionych czterech lat.

Zobacz także jak oceniliśmy prezydenta Słupska - Macieja Kobylińskiego i prezydenta Wejherowa

Ocena średnia burmistrza
- 3 - taką średnią ocenę uzyskał burmistrz Lęborka, po analizie wszystkich przyjętych kryteriów oceny pracy w mijającej kadencji.

Oceniamy władzę
Ocena kadencji Włodzimierza Klaty nie będzie łatwa, bo sama kadencja trwała trochę ponad dwa lata, a wiele planów i zamierzeń zainicjowanych podczas poprzedniej zrealizowano w tej. Na pewno upłynęła ona pod znakiem rewaloryzacji średniowiecznych obwarowań miejskich. Wielomilionowej inwestycji, która ma odmienić oblicze zabytkowego centrum miasta. Poza tym przez miasto samo, bądź we współpracy z innymi instytucjami zrealizowało kilka inwestycji. M.in. powstało nowe rondo, orlik przy placu Piastowskim, zmodernizowano kino. Poza tym rozbudowano ratusz miejski, a budynek został oświetlony. Nadal nie widać rozwiązania problemu podrzucania śmieci na terenie miasta, mieszkań komunalnych jest za mało i mimo apeli lęborskich Animalsów nie ma schroniska, które rozwiązałoby problem wolnobytujących kotów.

Edyta Litwiniuk

  • Polska Dziennik Bałtycki
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

04.09.2011, 14:06

Miałem przyjemność pracować z Panem Klatą i naprawdę nikomu nie polecam. Po tym jaki niesmak zostawił po sobie w Cewicach i w Urzędzie to tylko współczuć obecnym jego współpracownikom i pracownikom. Z taką opinią nie wiem jak to się stało, że dalej sprawuje funkcje kierowniczą i zasiada w Radzie Miasta. Ale jak widać z innych poczynań lęborskiej władzy nie ważne jak i czy pracujesz ważne że masz znajomości a zawsze spadniesz na 4 łapy. Żal i granda i dobrze że młodzi uciekają. Lepiej nie brać z takich wzoru

01.11.2010, 19:59

W gdańskiej PANORAMIE z 26.10.2010 (ok. minuta 20-ta) mówili o kolejnych milionach dla Leborka. Polecam
http://www.tvp.pl/gdansk/informacja/panorama/wideo/26102010/3126868

31.10.2010, 08:34

A ten swoje. Przestań , wreszcie mącić.Wariant południowy jest najlepszy.

27.10.2010, 21:00

Fajnie, że w leborskim kinie mamy na czasie filmy. Podobno nawet jakaś operetka była. Dyrektor Centrum Kultury to równy gość ale trzyma poziom. Dzieki, ze jest grupa bebniarzy pod wodza Wiesia Karpika. On daje mlodym ludziom nadzieje, ze mozna miec super pasje. Dzieki Wiesiu, dzieki panie dyrektorze

27.10.2010, 12:11

PANIE KLATA KOŃCZ WAŚĆ WSTYDU OSZCZĘDŹ - zrozum pan że czas na Młodych lepszych od pana pogódź się pan z tym po co na siłe pan się pcha gdzie nikt pana nie chce

27.10.2010, 08:44

Tyle lat wszyscy mówili aby nam psiarzom dać szansę sprzatania po czworonogach. A burmistrz Klata nie gledził, tylko wydał polecenie i akcje rozpoczeto. Pojemnków jest osiem i jak słyszałem w MZGK bedzie ich przybywać. Brawo za odwagę panie Klata - stawiam piatkę. Niech inni biora z pana przykład. Ale pojemników tzreba dostawic minimum 10

27.10.2010, 08:29

Znam Klate od kilku lat. Podaj to mnóstwo przykładów. Nie chce mi sie wierzyc aby w Urzędzie pracowała rodzina Klaty. Ani ZUS, ani UP, ani starostwo nie podlegaja burmistrzowi.

27.10.2010, 02:05

Wystawiam mu czwórke. Ulice wysprzątane, nowe rondo się sprawdza, unijnej kasy tez zdobył trochę. Do podwładnych nie miał szczęścia to fakt.

26.10.2010, 21:38

Pan Włodzimerz jest nawet gorszy od Kaczyńskiego-Tak ostatnio usłyszałem od jednego urzędnika z UM zastrasza, chce narzucić swój chory sposób pracy innym i bezwzględnie nie orientuje się w pozyskiwaniu środków z Unii E. Myśli tylko i wyłącznie o sobie o autoryzowaniu fotek jakie mu się robi o pokazywaniu się wszędzie gdzie to możliwe (w Kościele zwłaszcza - nie chcę kłamać ale słyszałem, że przed tamtymi wyborami w 2008 r bywał na 3 mszach w niedzielę) Podsumowując: Pan Klata popełnił w Lęborku Mistrzostwo Złego Dennego Burmistrzowania

24.10.2010, 19:56

TU CHODZI OTO ŻE NA RÓŻNYCH URZĘDACH (starostwo, UP ,UM, ZUS itd) OBSADZONO ZA JEGO KADENCJI MNÓSTWO znajomych i rodzinę i można to łatwo śprawdzić chyba że ktoś to WIE I CELOWO TO BAGATELIZUJE !

Na nabór na jakiej stanowisko wymyślali mega kwalifikacje, żeby odrzucić kandydatów natomiast po wszystkim zatrudniali swoich ludzi a co niektórych bez doświadczenia i kwalifikacji i właśnie to się nadaję do CBA

24.10.2010, 12:03

Dla mnie Klata to najlepszy burmsitrz, jakiego to miasto miało. Dziennik Bałtycki niestety obniżył poziom i upodabnia sie coraz bardziej do 4 Tygodni. Dzienikarze związani sympatiami z 4 Tgodniami nie są wg mnie obiektywni, wybiórczo pokazuja fakty. Klata zdziałał przez 2 lata więcej niz jego poprzednicy przez kilka kadencji, ale to jest fakt niewygodny dla jego przeciwników i o tym sie nie pisze. jako przykład podam tylko ocieplanie i malowanie wszystkich szkół w mieście, Orlik, stare uliczki, juz pozyskane pieniądze na Plac Pokoju i bulwary nad rzeką (czym będzie się chwalił Namyślak), nowe rondo ( o wiele sprawniejsze niż Namyślaka), wieliki parking koło sądu (do Staromiejskiej 2 minuty)itd. I proszę mnie nie posądzać, że jestem Klatą i sam o sobie piszę. Jest nas wielu i bardzo żałujemy, że pan Klata nie startuje w wyborach, bo na Namyślaka na pewno nie zagłosujemy. Natomiast patrząc na lęborską polityke, to rozumiemy decyzję Klaty.

23.10.2010, 21:19

Aktualny burmistrz jest NAJGORSZYM burmistrzem w historii Lęborka. Każdy kandydat jest lepszy od niego

23.10.2010, 21:11

Proponuję napisać do CBA niech sprawdzą ile to rodziny upchali nasi urzędnicy z Lęborka na swoich posadkach.

23.10.2010, 21:06

Wystarczy Kilku Nowych Młodych Wilków z Wykształceniem Aby pogrążyć władzę - jak będzie kandydowało ich kilku to to zabiorą głosy Tym na stołkach. Wiecie Jak ktoś jest za długo u władzy, a władza jest przecież normalnym narkotykiem tak jak papieros to póżniej siedzi na stołku tylko poto aby czerpać korzyści nieoszukujmy się jeśli ktoś parę razy z przerwami lub bez był uwładzy i tak naprawdę nic nie zrobił to nic niezrobi po kolejnych wygranych wyborach.

23.10.2010, 20:58

Jestem za
kandydat musi być bezpartyjny - od zawsze, mieć dobre wykształcenie ukierunkowane na rządzenie (kwalifikacje) etc. i nie może być podłożony przez obecnie rządzących - gwarantuję że bez problemu pokona konkurencje niech tylko kandydyje.

23.10.2010, 20:45

Ludzie Weźcie Zbierajcie Podpisy i Wystawiajcie Swoich - Całkiem Nowych Kandydatów Bo Inaczej znowu będą rządzić ci sami. Oni są beznadziejni tylko trzeba im zrobić konkurencje.

23.10.2010, 19:59

Czy te oczy mogą kłamać chyba..........

23.10.2010, 19:16

Dlaczego w 2008, 2009r. Burmistrz i Starosta tak mocno ukrywali przed mieszkańcami Lęborka i okolic,plany budowy trasy S6,dlaczego dla zysku kilku wtajemniczonych,wyburza się 41 domów i zakładów,prace straci 370 pracowników,wytnie się 58 h lasu,kim są ci ludzie.W dniu 10 lipca 2009r. Pan Starosta zadzwonił do mnie i prosił o materiały w sprawie drogi. Stwierdził, że nic o wyburzeniach i przebiegu trasy nie wie,a ma jechać 14 lipca do Warszawy na obrady KOPI,opiniować przebieg obwodnicy.Przesłałm Panu Wencie nasze dokumenty pocztą elektroniczną,a 13 lipca 2009r. na zaproszenie Pana Starosty spotkaliśmy się w jego gabinecie, gdzie przekazałem reszte materiałów. Ponownie okazał zdziwienie i stwierdził że jest za wariantem północnym.Prosto od Starosty udałem się na posiedzenie Rady Miejskiej i gdzie za zgodą Pani Przewodniczącej przekazałem stanowisko Pana Starosty,Rada Miejska uchwaliła także, że jest za wariantem północnym.I co się okazuje, po pewnym czasie dostajemy pismo z GDDKIA z Gdańska,że to samorządowcy Lęborscy wybrali wariant południowy obwodnicy,jest uchwała Rady Powiatu z marca 2008r.za wariantem południwym.Jak traktować mamy stanowisko Pana Starosty Wenty w tak ważnej sprawie,raz jest za tym,raz za innym rozwiązaniem,z resztą podobnie jest na osiedlu Ruszarniczym, w sprawie złomowiska.

23.10.2010, 12:40

wieść niesie że nasz Klata kandyduje na radnego-porażka. Nie sprawdzil się jako burmistrz i pcha się dalej do rządzenia.Teraz już wiadomo dlaczego pchał kasę w kościoły żeby mieć poparcie.Szkoda mi tych siatkarzy bo im odmówił przydzielenia pieniędzy a wcześniej dał na oświetlenie dwóch kościołów-porażjące.

23.10.2010, 12:00

A ten ,znowu swoje.
Odpuść chłopie. Los Lęborka i regionu ,jest ważniejszy od twoiej chałupy , za którą zresztą otrzymasz odszkodowanie.

23.10.2010, 10:37

Znam pana Klatę od wielu lat. Dla niego interes społeczności Lęborka nigdy się nie liczył! Dał się poznać z jak najgorszej strony już jako pełniący obowiązki naczelnika urzędu powiatowego - ludzi zawsze traktował jak śmieci!!! Potem został radnym powiatu- nie było dla niego ważne czy podejmowane przez radę uchwały są dobre dla mieszkańców tylko to, kto zgłasza wniosek. Zwalczając oponentów bardzo często mijał się z prawdą. Namyślak zrobił go swoim zastępcą. Dalej Klata łgał ludziom w żywe oczy. Mimo to wybrali go burmistrzem! Kiedy wreszcie przy wyborach ludzie odzyskają pamięć?!!!?

23.10.2010, 09:16

To zdjęcie startuję w międzynarodowym konkursie piękności

23.10.2010, 09:09

( skłamał ) DLA PIENIĘDZY ( jeśli to prawda )

22.10.2010, 19:01

Bardzo martwi nas wiarygodność Pana Klaty,29 maja i 1 lipca 2009r.celowo wprowadza w błąd mieszkańców i radnych w sprawie wyburzeń i wysiedleń, przy planowanej obwodnicy Lęborka.Jest to dla nas nie zrozumiałe,mamy nagranie sesji Rady Miasta z 1.07.2009r.Dlaczego Burmistrz skłamał?

22.10.2010, 16:15

BOŻE , ZNOWU TO OHYDNE ZDJĘCIE !!!