Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

O Fredrze w szkole w Wicku w ramach projektu Fredro Forever

Edyta Litwiniuk
Od początku marca 2013 w Bibliotece Gminnej i Gimnazjalnej w Wicku młodzież z okolicznych szkół ma okazję wziąć udział w zajęciach multimedialnych w ramach wystawy FREDRO FOREVER

Nie ludzie nami rządzą, lecz własne słabości”, czyli Fredro dla każdego

Od początku marca 2013 w Bibliotece Gminnej i Gimnazjalnej w Wicku młodzież z okolicznych szkół ma okazję wziąć udział w zajęciach multimedialnych w ramach wystawy FREDRO FOREVER. Dotychczas w zajęciach bibliotecznych wzięli udział uczniowie kl. I-III Gimnazjum w Wicku, uczestnicząc w lekcjach języka polskiego oraz zajęciach dodatkowych. Materiały dydaktyczne i archiwalne związane z życiem i twórczością literacką najwybitniejszego polskiego komediopisarza, dostarczone z teatrów z całego kraju i z Fundacji Rodu Szeptyckich, zostały także wykorzystane m. in. do spotkań koła polonistycznego w ramach projektu „Zielone światło dla edukacji”, realizowanego w Zespole Szkół w Wicku. Młodzi ludzie mieli okazję poznać nieznane im dotychczas fakty biograficzne Fredry, związane z burzliwą młodością autora „Pawła i Gawła”, a także wiadomości na temat najsłynniejszych, granych do dzisiejszego dnia na scenach całej Polski i przenoszonych na ekran kinowy, sztuk teatralnych Fredry: „Zemsta” i „Śluby panieńskie”. Dodatkową atrakcją podczas zajęć była prezentacja szlaku turystycznego śladami Aleksandra hr. Fredry, znajdującego się na terenach przygranicznych dzisiejszej Ukrainy i Polski oraz filmów ukazujących zarówno losy pamiątek po Fredrze, jak i zachęcających do zapoznania się z oryginalnymi wersjami scenicznymi jego komedii, które oferują współczesne teatry.

Nasza akcja.Drzewko za makulaturę

Działaniem podsumowującym obchody 220. rocznicy urodzin Fredry będzie turniej literacki o jego życiu i twórczości dla gimnazjalistów z Wicka, który odbędzie się w drugiej połowie maja. Swój udział w zajęciach podczas wystawy FREDRO FOREVER zapowiedziały już okoliczne szkoły m. in. z Maszewka i Lęborka. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych życiem i twórczością Aleksandra Fredry, nie tylko młodzież szkolną, w godzinach pracy Biblioteki Gminnej i Gimnazjalnej w Wicku. Wystawę można zwiedzać do końca maja. Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt z biblioteką pod nr tel. (59) 8663 422.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto