Lębork. Lider-Amicus na medal Mistrzostw Polski Młodzików

źródło:UM Lębork
Zawodnicy Lidera - Amicusa wrócili z medalami
Zawodnicy Lidera - Amicusa wrócili z medalami fot.UM Lębork
Lębork. Lider-Amicus zaliczył udany start podczas Mistrzostw Polski Młodzików we Wrocławiu. Strzelcy Lidera - Amicusa przywieźli medale, w tym jeden z najcenniejszego kruszcu

Lębork. Lider - Amicus zaliczył udany start. Bardzo dobrą formę zaprezentowali najmłodsi strzelcy klubu LOK Lider - Amicus Lębork podczas zakończonych we Wrocławiu Mistrzostw Polski Młodzików w strzelectwie sportowym.

Czytaj również:Senator obserwuje wybory

Największe słowa uznania należą się Julii Okuniewskiej, która zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski Młodzików w strzelaniu z karabinu sportowego w postawie leżącej.
W tej samej konkurencji bardzo udany start zanotowała najmłodsza w zespole Magdalena Pełka, która z wynikiem 371 pkt uplasowała się na miejscu 10.

Czytaj również;rozdaliśmy nagrody w naszym konkursie

Julka Okuniewska jeszcze raz stanęła na podium - tym razem zdobywając brązowy medal w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw. Również w karabinie pneumatycznym nasza zawodniczka uplasowała się w ścisłej czołówce zajmując 5 miejsce.

Bardzo dobrze spisali się także pozostali zawodnicy.
Trójka naszych chłopców w karabinie sportowym 40 strzałów leżąc strzeliła ten sam wynik 381 pkt, mając także taką samą ilość „10” wewnętrznych po 12 (przy jednakowym wyniku decydują o kolejności miejsc). W tej sytuacji decydowała ostatnia seria. Warto dodać, że ten wynik dla całej trójki jest nowym rekordem życiowym.
Rezultaty poszczególnych konkurencji.

Karabin sportowy 40 strzałów leżąc młodziczki:
- I miejsce Julia Okuniewska – Lider - Amicus Lębork – 388 pkt
- II miejsce Marta Mazany – Zawisza Bydgoszcz – 385 pkt
- III miejsce Julia Grzybowska – Legia Warszawa – 384 pkt.