Lęborczanie w finale Młodzieżowej Ligi Strzeleckiej

red
Lęborczanie w finale Młodzieżowej Ligi Strzeleckiej źródło: UM Lębork
Lęborczanie w finale Młodzieżowej Ligi Strzeleckiej. Po raz drugi Polski Związek Strzelectwa Sportowego zorganizował Młodzieżową Ligę Strzelecką. Do turnieju finałowego, który rozegrany został w Gdyni drużyny wyłonione zostały w cyklu zawodów ogólnopolskich.

Klub Lider-Amicus reprezentowała drużyna w karabinie pneumatycznym w składzie: Julia Okuniewska, Diana Malotka-Trzebiatowska, Maja Chrzanowska i Kamila Bulman.
Osiem najlepszych zespołów rozlosowanych zostało do dwóch grup. Lider-Amicus trafił do grupy wraz ze Śląskiem Wrocław, Flotą Gdynia i Społem Łódź. Drugą grupę tworzyły: Kaliber Białystok, Zawisza Bydgoszcz, Gryf Słupski i Agat Złotoryja.

Uczniowie szkolili się z kaszubskiego

Lęborczanki w rozgrywkach grupowych pokonała Flotę Gdynia 14:2 i Społem Łódź 14:10 oraz przegrała ze Śląskiem Wrocław 13:11, co dało jej drugie miejsce w grupie A i prawo walki o brązowy medal z Kalibrem Białystok, drugą drużyną grupy B. Mecz o trzecie miejsce wygrały zawodniczki Lidera-Amicus pokonując drużynę z Białegostoku 64:56.
Najlepszą zawodniczką naszego zespołu w rozgrywkach grupowych była Diana Malotka-Trzebiatowska, która zdobyła 21 pkt na 39 zdobytych przez klub. W meczu o brązowy medal wysoką formę zaprezentowała Maja Chrzanowska zdobywając 28 pkt na 64 zdobyte przez klub.
Złoty medal w tej konkurencji zdobył bydgoski Zawisza, medal srebrny Śląsk Wrocław.

Równolegle rozegrany został Puchar Gdyni w strzelaniach pneumatycznych.
Reprezentantki Lidera-Amicus opanowały całe podium w karabinie pneumatycznym młodziczek. Złoty medal wywalczyła Kamila Bulman (275 pkt), srebrny Maja Chrzanowska (275 pkt), a brązowy Magdalena Pełka (272 pkt). W kategorii OPEN Diana Malotka-Trzebiatowska weszła do finału, w którym zajęła piąte miejsce.

Tekst i foto: UM Lębork

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani