Igor Zagożdżan i Ola Klimik wśród najlepszych karateków piątej edycji Grand Prix w Lęborku

Po raz piąty lęborski Klub Karate Shotokan był organizatorem Grand Prix w Karate WKF. Tak jak przed rokiem największy łup medalowy zgarnął Gokken Chwaszczyno. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem został lęborczanin Igor Zagożdżan. W przeddzień Święta Niepodległości na hali miejskiej rywalizowało 232 zawodniczek i zawodników z 19 klubów, w tym z Kaliningradu.

To były także ostatnie zawody w ramach Pomorskiej Ligi Karate, w której karatecy walczą o premie. Gokken wygrał klasyfikację medalową GP z dorobkiem 16 złotych, 13 srebrnych i 26 brązowych krążków. Drugie miejsce zajął Sonkei Gdańsk (13-10-15). Podium zamknął lęborski klub (10-12-20).
Najlepszą zawodniczką zawodów została zdobywczyni indywidualnie 4 złotych medali Julia Sabiecka z Senshi Tczew. Najlepszym zawodnikiem został Igor Zagożdżan, wychowanek trenera Piotr Pobłockiego, który indywidualnie wywalczył złoto w kata kadetów 14-15 lat, srebrne medale w kata i kumite (-35 kg) młodzików 12-13 lat oraz kumite open. Dwie konkurencje wygrała Aleksandra Klimik - kata i kumite (-47 kg) kadetek 14-15 lat, a dwa razy była trzecia (kata kobiet 14 lat i więcej oraz kumite kadetek 14-15 lat open).

- Ola wzięła łącznie trzy złote medale, dwa srebra i brąz

- mówi trener Piotr Pobłocki.

- Jest topową, wszechstronną zawodniczką. Na poziomie kadeta przeważnie już się wybiera, czy kata czy kumite. Ola chce cały czas startować w obu. Jak będzie dalej tak się rozwijać i będzie miała wsparcie rodziców, to przewiduje jej wielką karierę. Pracuje bardzo ciężka, trenuje codziennie, nie opuszcza treningu, chyba, że jest już naprawdę mocno chora. W kata wyszła w seniorkach. Wygrała z Rosjanką z Bushido Bydgoszcz. W seniorkach wzięła 3 miejsce w kata. W kumite wystawiłem ją w swojej wadze i w open. W open wzięła 3 miejsce, a w wadze 1 miejsce.