Futsal. I liga. W Lęborku gospodarze wyszarpali trzy punkty z DTS Helios Białystok

Sztuką jest wygrać mecz, kiedy gra nie idzie. Prowadzenie już w 1 minucie, potem dwa szybko stracone gole i LSSS Lębork musiał gonić wynik. Jeszcze do przerwy się nie udało, ale w drugiej połowie dwa gole gospodarzy przesądziły o trzecim zwycięstwie, które wywindowało drużynę trenera Pięty na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

- Szybko strzelona bramka chyba nas uśpiła, bo od tego momentu graliśmy tylko gorzej

- komentuje trener LSSS Wojciech Pięta.

- Helios szybko, to wykorzystał i po naszych fatalnych błędach strzelił 2 bramki. O pierwszej połowie chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć, nie wychodziło praktycznie nic i nie zasługiwaliśmy na lepszy wynik. Na szczęście w bramce mieliśmy Dominika, który wybronił kilka sytuacji. W drugiej połowie widać już było większą determinację i tak naprawdę dzięki determinacji wyszarpaliśmy zwycięstwo, bo gra dalej nie była najlepsza. Gratuluję zespołowi, bo takie mecze, kiedy nic nie wychodzi sztuką jest wygrać.

LSSS Lębork - DTS Helios Białystok 3:2 (1:2)
Bramki: 1:0 Paweł Friszkemut (0), 1:1 Jakub Budźko (2), 1:2 Jakub Konon (4), 2:2 Patryk Ziarko (27), 3:2 Friszkemut (34)
LSSS: Czekirda - T. Musik, Friszkemut, Ziarko, Depta oraz Wos (bramkarz), Gniba, Stawikowski, Maciej Wierzbowski, Madziąg, Kozakiewicz. Trener Wojciech Pięta
DTS: Ulman - Skiepko, Budźko, B. Borowik, M. Borowik oraz Wójcik (bramkarz), Konon, Koniczek, Charkiewicz, Butkiewicz. Trener Tomasz Koniczek
Żółte kartki: Ziarko, Friszkemut, Madziąg, Czekirda - Ulman, Wójcik, B. Borowik
Czerwona kartka: M. Borowik (39 - w konsekwencji dwóch żółtych)
Sędziowie: Patryk Gryckiewicz (Toruń), Przemysław Stelmaszyk (Bydgoszcz), Łukasz Kofluk (Gdańsk)
Pozostałe wyniki 5 kolejki: Futsal Oborniki - Vamos 4:3 (1:2)(Sander 17, Solecki 25, Orczykowski 29, Korasiak 39 - Hołowienko 9, Kowalski 14 i 37), KS Gniezno - UMKS 4:3 (3:0)(Bereźnicki 6, Marcinkowski 7, Bartnicki 17 - Baszczyński 33 i 39, N. Błaszczyk 33, Banaszczuk 34, A. Błaszczyk 37), Malwee - AZS KU 1:7 (0:3)(Pawłowski 38 - Pikiewicz 0 i 21, Duarte 4, 17 i 24, Grzyb 35, Wasiak 36 samobój.), GI Malepszy Futsal - KS Constract 2:2 (1:2)(Olszak 2, Kruszyński 31 - Maśkiewicz 5, Raszkowski 9), FC Kartuzy - LZS Bojano 3:1 (1:1)(Adam Kordyl 19, Wróbel 34, Kreft 36 - Łaga 16)