Dobrusia Laskiewicz zdobyła srebro na Mistrzostwach Świata w tańcu VIDEO,FOTO

Robert Gębuś
Dobrusia Laskiewicz, 11 - letnia mieszkanka powiatu lęborskiego już po raz trzeci rywalizowała z najlepszymi tancerzami z 27 państw i zdobyła srebro podczas Mistrzostw Świata World Dance Masters w Poreć w Chorwacji.

Jej ulubiona dyscyplina sportowa to taniec hip hop, którego uczy się pod okiem trenerów Joanny, Jacka i Dominiki Bernaśkiewicz z Klubu Tanecznego "Świat Tańca " z Wejherowa. Tegoroczne zawody zakończyły się kolejnym sukcesem Dobrusi i jej formacji - JUNIORS 1 . Młoda tancerka przeszła eliminacje zarówno w tańcu solo jak i w formacji i została zakwalifikowana do mistrzowskiej Ligi A. Po kolejnych zmaganiach wraz ze swoją grupą taneczną stanęła na podium zdobywając srebro.
To kolejny sukces nastolatki. Na Mistrzostwach Świata w Chorwacji wystąpiła po raz trzeci. Pierwszy raz w 2016 roku. w ubiegłym roku zajęła trzecie miejsce w tańcu solo children.

**Zobacz video:

**

W tym roku Dobrusia Laskiewicz zdobyła wiele trofeów w tańcu:

I miejsce- XII Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego Łeba- z formacją JUNIORS 1
III miejsce- VII Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego Choceń - z formacją JUNIORS 1
VI miejsce- FINAŁ- Rytm Ulicy Piła - z formacją JUNIORS 1
I miejsce - VI Ogólnopolski Festiwal Form Tanecznych DANCE GROUP Gdańsk - z formacją JUNIORS 1
II miejsce - XIII Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego SOLO DUET Bydgoszcz - z formacją JUNIORS

I miejsce- XII Festiwal Europejskie Dni Tańca Malbork - z formacją JUNIORS 1
II miejscew Lidze A na Mistrzostwach Świata w Chorwacji DANCE STAR WORLD DANCE MASTERS 2018 kategoria Urban

Czytaj również:Sukces tancerek MDK

Style - Porec, Croatia, 23- 27 maja 2018 - z formacją JUNIORS 1
I miejsce oraz nagroda GRAND PRIX turnieju - Ogólnopolski Turniej Tańca 1000 Lakes Dance Cup - Olsztyn - z formacją JUNIORS 1
II miejsce- XII Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego Łeba - SOLO
PÓŁFINAŁ - Rytm Ulicy Piła - SOLO
II miejsce - VI Ogólnopolski Festiwal Form Tanecznych DANCE GROUP Gdańsk- SOLO
III miejsce- XIII Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego SOLO DUET Bydgoszcz - SOLO
VI miejsce- XII Festiwal Europejskie Dni Tańca Malbork - SOLO
VII miejscew Lidze A na Mistrzostwach Świata w Chorwacji DANCE STAR WORLD DANCE MASTERS 2018 - kategoria Urban Style SOLO CHILDREN - Porec, Croatia, 23- 27 maja 2018 r.
IV miejsce - Ogólnopolski Turniej Tańca 1000 Lakes Dance Cup - Olsztyn - DUET z Dominiką Czapp