Adam Thiel, policjant z lęborskiej komendy trzeci w prestiżowym maratonie [ZDJĘCIA]

Sukces lęborskiego policjanta w Pucharze Polski Policji i maratonie ulicznym na 10 km w ramach VII Orlen Warsaw Marathon

W Warszawie na Stadionie Narodowym w ramach VII Orlen Warsaw Marathon - Narodowego święta biegania, zostały rozegrane zawody Pucharu Polski Policji w maratonie oraz w biegu na 10km. - W biegach wystąpiła czołówka policyjnych biegaczy z reprezentacji Komedny Głównej Policji. W jej skłąd wchodził policjant z Lęborka - informuje asp.sztab. Magdalena Zielke z Komendy Powiatowej Policji w Leborku. - Kom. Adam Thiel który zajął III miejsce w maratonie. Gratulujemy.

Czytaj również:Adam Thiel mistrzem w przełajach

Orlen Warsaw Marathon to największy bieg masowy w Polsce. Ogółem na obydwu dystansach wystartowało ponad 12 tys. biegaczy. Puchar Polski Policji w Maratonie (42.195km ) w kategorii kobiet wywalczyła z doskonałym czasem 3:06:00 sierż. szt. Anna Ficner z Reprezentacji Komendanta Głównego Policji. Wśród mężczyzn najlepszym okazał się asp. Norbert Borzęcki również z Reprezentacji Komendanta Głównego Policji (KWP Szczecin ) uzyskując również świetny wynik 2:33:24s. W maratonie ulicznym na 10 km trzecie miejsce na podium zajął policjant na co dzień pełniący służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku, kom. Adam Thiel, który z ramienia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku reprezentuje Komendę Główną Policji.

Czytaj również:Adam Theil na podium w bniegu w Monte Cassino

Multimedalista z lęborskiej komendy
Kom. Adam Thiel biega, zdobywa medale od 1993 roku. Policjantem jest od 21 lat. Obecnie w Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku zajmuje stanowisko Naczelnika Wydziału Prewencji. Mimo trudnej i wymagającej służby, znajduje czas na codzienne treningi i zdobywanie wielu złotych medali m.in. w Mistrzostwach Polski Policjantów w maratonach,
półmaratonach i na dystansie 10 km. Ponadto w 2010 roku kom. Thiel zdobył wicemistrzostwo Polski w biegu na 100 km, startował też w biegach poza granicami kraju. W 2001 i 2008 roku w Mistrzostwach Świata na Węgrzech (Budapeszt i Siofok), zdobył 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Jest również brązowym medalistą w klasyfikacji indywidualnej Mistrzostw Europy w Atenach (2002 r.), gdzie wywalczył również 1 miejsce
w klasyfikacji drużynowej, a w Fairfax w Stanach Zjednoczonych, podczas Igrzysk Służb Mundurowych, zajął drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej i pierwsze w drużynowej na dystansie 10 km - przełaj.
25 czerwca 2018 r., w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie Adam Thiel otrzymał srebrną odznakę sprawności fizycznej od Komendanta Głównego Policji za znaczące sukcesy w uprawianych dyscyplinach. Trofea zwycięzcom w imieniu Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka wręczyli: mł. insp. Dorota Pater-Naczelnik Wydziału Prezydialnego Gabinetu Komendanta Głównego Policji , insp. Tomasz Kubicki- Kierownik Reprezentacji Lekkoatletycznej Komendanta Głównego Policji oraz nadkom. Krzysztof Sowiński, Z-ca Dowódcy Centralnego Pododdziału Kontrterorystycznego Policji BOA.

Na podkreślenie zasługuje fakt że, cała Reprezentacja Komendanta Głównego Policji w tym kom. Adam Thiel, wzięła również udział w marszobiegu charytatywnym mającym na celu zebranie środków na rzecz pomocy dzieciom niepełnosprawnym.