Wybierz region

Wybierz miasto

  Szpitale razem przeciwko NFZ

  Autor: (jog)

  2003-11-06, Aktualizacja: 2004-12-18 17:24

  Dziewięć dni mają dyrektorzy pomorskich szpitali na złożenie ofert w konkursie NFZ na świadczenia w roku 2004. Jak już informowaliśmy, Sekcja Szpitali Marszałkowskich Gdańskiego Związku Pracodawców postanowiła w ...

  Dziewięć dni mają dyrektorzy pomorskich szpitali na złożenie ofert w konkursie NFZ na świadczenia w roku 2004.


  Jak już informowaliśmy, Sekcja Szpitali Marszałkowskich Gdańskiego Związku Pracodawców postanowiła w poniedziałek, że do konkursu nie przystąpi. Wczoraj podobne decyzje podjęli dyrektorzy większości szpitali powiatowych.


  - Musimy być solidarni dla dobra pacjentów - twierdzi Andrzej Sapiński, dyrektor szpitala w Lęborku. - W katalogu świadczeń, zgodnie z którym mamy leczyć chorych w przyszłym roku, brakuje podstawowych procedur.


  Dyrektorzy szpitali mają nadzieję, że centrala NFZ przesunie termin nowego konkursu przynajmniej o jeden kwartał, a w tym czasie przygotuje pełniejszą wersję katalogu. O takiej możliwości usłyszeliśmy od jednego z dyrektorów pomorskiego funduszu. Wymagałoby to jednak nowelizacji ustawy o NFZ. Przez pierwsze trzy miesiące 2004 roku szpitale miałyby funkcjonować według umów tegorocznych.


  - To rozwiązanie nas nie satysfakcjonuje - mówi Bogdan Borucki, szef Branżowej Sekcji Służby Zdrowia GZP. - Duże szpitale, takie jak Wojewódzki w Gdańsku, Miejski w Gdyni oraz placówka na Zaspie muszą być lepiej finansowane, by zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańcom Pomorskiego.
  12 listopada wicemarszałek Bogdan Borusewicz będzie o tym rozmawiać z dyrekcją NFZ w Gdańsku i wojewodą pomorskim.

  Sonda

  Czy społeczeństwo powinno wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

  • - Tak, chociaż takie rzeczy powinno zabezpieczać państwo z naszych podatków (41%)
  • - Nie, jest to jeszcze jeden sposób wyciągania pieniędzy od i tak biednych ludzi. (29%)
  • - Tak, tylko w ten sposób można kupić specjalistyczny sprzęt medyczny ratujący niemowlęta i dzieci (29%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.