Wybierz region

Wybierz miasto

  Spotykamy się 11 listopada

  Autor: (stan)

  2003-11-05, Aktualizacja: 2004-12-18 17:24

  We wtorek, 11 listopada, zapraszamy na Jesienny Bieg "Dziennika Bałtyckiego" i Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tradycyjnie już impreza rozgrywana jest z okazji święta Niepodległości.

  We wtorek, 11 listopada, zapraszamy na Jesienny Bieg "Dziennika Bałtyckiego" i Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tradycyjnie już impreza rozgrywana jest z okazji święta Niepodległości.


  Początkowo bieg odbywał się na molo w Sopocie, pod patronatem "Wieczoru Wybrzeża", w poprzednich dwóch latach spotykaliśmy się na Bulwarze Nadmorskim. Także i w tym roku na bieganie zapraszamy do Gdyni. Jak co roku będzie dobra zabawa i dużo nagród. Warto zatem już dzisiaj zarezerwować sobie czas. Zapisy prowadzone będą przy plaży Śródmieście od godz. 9. Bieganie rozpocznie się o godz. 11. Najpierw wystartują uczniowie szkół podstawowych, a następnie gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wreszcie przyjdzie pora na bieg główny, a po nim bieg rekreacyjny pod hasłem "Pół mili bez promili".

  Pomysł zorganizowania biegu zrodził się w 1992 roku. Wówczas na starcie stanęło 790 osób. Rekord padł dwa lata później, gdy w biegu udział wzięło 1072 uczestników. W ubiegłym roku zwyciężyli Katarzyna Dziwosz i Jakub Czaja. Dla obojga był to pierwszy triumf w naszym biegu. Wśród mężczyzn najwięcej, bo trzykrotnie, wygrywał Dariusz Klein. Z kolei w rywalizacji kobiet aż sześciokrotnie zwyciężała Katarzyna Somkowska.

  Zwycięzcy w dotychczasowych dziesięciu edycjach: 1992 r. - Jarosław Folta i Małgorzata Kowalewska, 1993 r. - Karol Dudij i Katarzyna Somkowska, 1994 r. - Karol Dudij i Katrzyna Somkowska, 1995 r. - Piotr Kałdowski i Katarzyna Somkowska, 1996 r. - Dariusz Klein i Katarzyna Somkowska, 1997 r. - Dariusz Klein i Katarzyna Somkowska, 1998 r. - Radosław Dudycz i Katarzyna Somkowska, 1999 r. - Dariusz Klein i Maria Maj, 2000 r. - Piotr Gładki i Katarzyna Pieczulis, 2001 r. - Piotr Pobłocki i Kamila Jabłońska, a w 2002 r. - Jakub Czaja i Katarzyna Dziwosz.

  Sponsorem Jesiennego Biegu jest PZU Życie S.A.


  Sonda

  Czy społeczeństwo powinno wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

  • - Tak, chociaż takie rzeczy powinno zabezpieczać państwo z naszych podatków (41%)
  • - Nie, jest to jeszcze jeden sposób wyciągania pieniędzy od i tak biednych ludzi. (29%)
  • - Tak, tylko w ten sposób można kupić specjalistyczny sprzęt medyczny ratujący niemowlęta i dzieci (29%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.