Wybierz region

Wybierz miasto

  Prawo bez jazdy cd.

  Autor: Piotr Kławsiuć

  2003-11-15, Aktualizacja: 2004-12-18 17:16

  Nasz artykuł o właścicielu szkoły jazdy, który proponował naszemu reporterowi załatwienie prawa jazdy za 3,5 tys. zł wywołał w Człuchowie burzę. Natychmiastowe podjęcie działań zapowiada policja i prokuratura.

  Nasz artykuł o właścicielu szkoły jazdy, który proponował naszemu reporterowi załatwienie prawa jazdy za 3,5 tys. zł wywołał w Człuchowie burzę.


  Natychmiastowe podjęcie działań zapowiada policja i prokuratura. Dzwonią też Czytelnicy, którzy rozpoznali personalia pana X, przedstawiając kolejne bulwersujące opowieści na jego temat.


  - Domyślamy się, o kogo może chodzić - przyznaje też mł. insp. Bogdan Bajorski, komendant powiatowy policji w Człuchowie. - Podjęliśmy odpowiednie działania. Wysyłamy też telegramy, m.in. do starostwa i do reporterów "Dziennika", których poprosimy o pomoc.


  Szkolenia przyszłych kierowców nadzoruje starosta. Do jego obowiązków należy wydawanie pozwoleń na prowadzenie szkoły nauki jazdy.


  - Do czasu wydania prawomocnego wyroku skazującego lub innego niezbitego dowodu na to, że popełniono przestępstwo, niczego nie możemy zrobić - mówi Janusz Oleszczak, naczelnik Wydziału Budownictwa i Komunikacji człuchowskiego starostwa. - Jeżeli jednak wasze doniesienia okażą się prawdziwe, natychmiast zareagujemy.


  Po artykule odezwali się Czytelnicy z innych miast. Okazuje się, że pan X nie jest w swoim procederze osamotniony.


  - Ten mechanizm jest nam znany - twierdzi komendant Bajorski. - Kilka lat temu prowadziliśmy, m.in. w Człuchowie dochodzenie w podobnej sprawie. Nie mogę zdradzić jego efektów, ale dzięki niemu nie jesteśmy aż tak zdziwieni waszym artykułem.

  Sonda

  Czy społeczeństwo powinno wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

  • - Tak, chociaż takie rzeczy powinno zabezpieczać państwo z naszych podatków (41%)
  • - Nie, jest to jeszcze jeden sposób wyciągania pieniędzy od i tak biednych ludzi. (29%)
  • - Tak, tylko w ten sposób można kupić specjalistyczny sprzęt medyczny ratujący niemowlęta i dzieci (29%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.