Wybierz region

Wybierz miasto

  "Nie z nami takie numery"

  Autor: (AMG)

  2003-11-03, Aktualizacja: 2004-12-18 17:27

  550 tys. pomorzan od ponad 5 lat ma taki sam problem - niby są mieszkańcami województwa pomorskiego, a za połączenia z Gdańskiem płacą 6 razy więcej. Dlaczego? Pięć lat temu zmieniono granice województw, a ...

  550 tys. pomorzan od ponad 5 lat ma taki sam problem - niby są mieszkańcami województwa pomorskiego, a za połączenia z Gdańskiem płacą 6 razy więcej. Dlaczego?


  Pięć lat temu zmieniono granice województw, a dziewięć powiatów (słupski, człuchowski, lęborski, bytowski, chojnicki, malborski, nowodworski, sztumski i kwidzyński) nadal znajduje się w innej telefonicznej strefie numeracyjnej (059, 052 i 055) niż reszta województwa (058). To oznacza, że zamiast 35 gr za 3 minuty lokalnej rozmowy, mieszkańcy byłego woj. słupskiego, elbląskiego i bydgoskiego płacą za połączenie międzystrefowe prawie 2 zł.


  - Gdyby była jedna strefa 058, to zaoszczędziłbym na połączeniach z Gdańskiem - mówi Grzegorz Wiechowicz, ze Słupska.


  Dla Powiślan i Żuławian linia Wisły to linia telefonicznego paradoksu. Mieszkańców często wiele łączy z lewą stroną rzeki, ale taniej jest zadzwonić do odległego Elbląga niż na przykład - tak jak w przypadku Lisewa Malborskiego - do Tczewa, oddalonego o kilkaset metrów.


  - To w Tczewie ludzie najczęściej pracują, tam robią zakupy, tam są zapisani do przychodni, tam naprawiają buty czy pralki. Bo bliżej i łatwiej się tam dostać - mówi Waldemar Lamkowski, wójt gminy Lichnowy, na terenie której położone jest Lisewo.


  Jedno województwo, a taka niekonsekwencja...
  Dzisiaj na łamach trzech lokalnych dodatków do ,Dziennika Bałtyckiego" zaczynamy walkę z tym telefonicznym absurdem. Postanowiliśmy ruszyć z akcją "Nie z nami takie numery". Mieszkańcy wschodniej i zachodniej ściany Pomorza chcą dzwonić do Gdańska, stolicy województwa, po niższych kosztach.

  Sonda

  Czy społeczeństwo powinno wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

  • - Tak, chociaż takie rzeczy powinno zabezpieczać państwo z naszych podatków (41%)
  • - Nie, jest to jeszcze jeden sposób wyciągania pieniędzy od i tak biednych ludzi. (29%)
  • - Tak, tylko w ten sposób można kupić specjalistyczny sprzęt medyczny ratujący niemowlęta i dzieci (29%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.